Форум о заработке,  работа в интернете, инвестирование в HYIP и FOREX.                                                            

Обмен WMZ - WMR - Yandex-money - RBKmoney - LibertyReserve - PerfectMoney - LiqPay - V-money - AlertPay - PayPal - MoneyBookers в разных направлениях.

Вернуться   Форум о заработке, работа в интернете, инвестирование в HYIP и FOREX. > Инвестиционные проекты > Другие инвестиционные проекты > Пулы

Ответ

Опции темы Опции просмотра
Старый 14.05.2008, 02:20   #1
xopowuy
Пользователь

Вы сказали Спасибо: 7
Поблагодарили 3 раз(а) в 3 сообщениях
Любимое ПУЛ для IC(investment-center), 5-40 $; выплаты еженедельно

Представляю вашему вниманию ПУЛ в, уже проверенный временем (открытие 02.11.2006г.), инвест. проект: Investment-center

ПУЛ в моем понимании - это инвестирование в более\менее иных(отличительных) от офицальных условиях в инвест. проект.

Если вы захотели вложить сумму до 40$, и не хотите ждать своей первой выплаты месяц или еще больше, тогда могу вам помочь...
Можно вложить через мой аккуант: дело в том, что на моем акке значительная сумма (525$), выплаты получаю 2 раза в неделю, поэтому могу помочь сделать вклад и получать проценты чаще чем раз в месяц!

т.к. мин выплата от 5$ при любом вкладе,
вот предложение по вкладам в проект через ПУЛ:
вклады: 5$ - 40$
процентные(%) ставки: 0.64% в день_|_4.5% в неделю
выплаты: еженедельно, по приходу выплат от IC
платежная система: WebManey, Liberty Reserve

часть комиссии ВМ(WebManey) от 0.8% я беру на себя; (1\4) = 0.2% удерживаю на себе, остальная часть(0.6%) будет удерживаться с выплат; т.е. 3 недели комиссия будет взыскиваться с выплаты, а 1 неделю с меня и т.д.

Вклад идет сроком до 21 марта 2009г., по окончанию срока весь депозит ВОЗВРАЩАЕТСЯ.
Также возможно досрочное возвращение вклада, в этом случае возвращается 80% (4\5) от депозита.

Риск:
Если с проектом случаются форс-мажорные обстоятельства, в этом случае я отвечаю за часть вашего вклада, сделанного через мой аккуант. ГАРАНТИРУЮ вернуть 33.33% (1\3) вклада в случае форс-мажерных обстоятельств проекта.
Я не админнистратор проекта, я предлагаю некую услугу инвестирования через мой аккуант, для более быстрого вывода дивидендов...

для участия в пуле нужно связаться со мной по ICQ: 43 три 85418
или оставить заявку в этой теме с обратными координатами

желаю удачных вложений!
С уважением, Георгий.

.................................................. ......
ТЕКУЩАЯ СТАТИСТИКА ПУЛА:
доступная сумма для вкладов: 495 $
общая сумма вкладов: 30 $

_____имя_____|сумма_|номер счета____|_дата вклада (мск)_|_выплачено|
PDimidrol_____|_30$__|Z63358430****_|__13.05.08 12:50__|____0_____|

Последний раз редактировалось xopowuy, 14.05.2008 в 02:23.
xopowuy вне форума   Ответить с цитированием
Реклама
Старый 14.05.2008, 14:12   #2
mlv88
Админ

Вы сказали Спасибо: 141
Поблагодарили 49 раз(а) в 45 сообщениях
Отправить сообщение для mlv88 с помощью ICQ

Цитата:
Сообщение от xopowuy Посмотреть сообщение
Риск:
Если с проектом случаются форс-мажорные обстоятельства, в этом случае я отвечаю за часть вашего вклада, сделанного через мой аккуант. ГАРАНТИРУЮ вернуть 33.33% (1\3) вклада в случае форс-мажерных обстоятельств проекта.
Я не админнистратор проекта, я предлагаю некую услугу инвестирования через мой аккуант, для более быстрого вывода дивидендов...
пустые слова..
тему перенес в соответствующий раздел
mlv88 вне форума   Ответить с цитированием
Старый 14.05.2008, 16:11   #3
xopowuy
Пользователь

Счастье

Цитата:
Сообщение от mlv88 Посмотреть сообщение
пустые слова..
тему перенес в соответствующий раздел
пустые или нет на это еще посмотреть нужно...
а про тему, так сразу после создания я другому администратору ЛС написал (Lexx'y)...
тебе ведь вечно "некогда", вот и решил не беспокоить лишний раз
Старый 17.05.2008, 13:16   #4
xopowuy
Пользователь

Хорошо

ТЕКУЩАЯ СТАТИСТИКА ПУЛА:
доступная сумма для вкладов: 485 $
общая сумма вкладов: 40 $

Pashulik______|_10$__|Z35764767****_|__17.05.08 12:40__|____0_____|
Старый 20.05.2008, 16:08   #5
xopowuy
Пользователь

ТЕКУЩАЯ СТАТИСТИКА ПУЛА:
доступная сумма для вкладов: 455 $
общая сумма вкладов: 70 $

Pashulik______|_10$__|Z35764767****_|__17.05.08 12:40__|____0_____|
Spekulant_____|_30$__|U157****______|__19.05.08 01:34__|____0_____|

P.S.: Выплат не приходило с 13.05.2008
сегодня написал в Руссупорт, жду ответа...
участникам (PDimidrol и Spekulant) выслал скрины аккуанта
Старый 23.05.2008, 20:26   #6
xopowuy
Пользователь

Восклицание

Проект приостановил свою работу (может и закрылся см. тему с проектом);

Участников Пула прошу соощить о дальнейших действиях,
согласно условиям можно:

1.забрать свой вклад (возвращается 80% от вклада).
2.подождать до 1го августа, и если проект не заработает, тогда будет возвращена 1\3 часть вклада.
3.подождать до 1го августа, и если проект продолжит работу, тогда работать дальше.

Цитата:
Вклад идет сроком до 21 марта 2009г., по окончанию срока весь депозит ВОЗВРАЩАЕТСЯ
Также возможно досрочное возвращение вклада, в этом случае возвращается 80% (4\5) от депозита.

прошу сообщить о решении в ICQ...
Старый 31.05.2008, 02:34   #7
xopowuy
Пользователь

Восклицание

я принял решение, пришлось подождать пока сформируется окончательная картина происходившего...

Представитель Ле0 из украины(связь, как с представителем, у меня была только с ним) ничего конкретного ответить не может, но воодушевляющих новостей нет, вот цитата нашей последней переписки по IC:
Цитата:
Праказник (18:30:19 30/05/2008)
о0 ты здесь, привет!
что с IC, скам окончательно или есть какие-нибудь хорошие новости?

Le0 (18:30:47 30/05/2008)
Я думаю окончательно
мой вывод по его поведению:
Ле0 что-то скрывает,
либо глупый(как человек),
либо ушел в запой от горя(психологический кризис)
ICQ Ле0 можно узнать у меня (спрашивайте по ICQ или ЛС);

- сайт проекта: [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Регистрация!] не работает с 24.05.08;
- вывеска "с проблемами" была 23.05.08;
- последняя выплата была 13.05.08;
- Ле0 что-то отмалчивается, толком ничего не сообщает.
- Остальные вкладчики, кто имел хоть какую то связь с администрацией фонда сообщают, что телефоны не отвечают, письма по email не доходят, вообщем молчание полное...

не стал я дальше мучить участников пула, согласно пункту:
Цитата:
Риск:
выплачиваю 1\3 (33.33%) вкладов на счета, с которых были произведены платежи.

скрины переводов в ВМ:

в Либерти как можно скорее найду средства и выплачу Spekulant.
З.Ы. Spekulant (вы почему в ICQ не появляетесь даже?)
Старый 02.06.2008, 20:45   #8
xopowuy
Пользователь

Восклицание

Извиняюсь за задержку с выплатой перед Spekulant, сейчас выплатил последнему участнику "Пула":
Цитата:
Date 6/2/2008 18:19
Batch 3255167
From U471**** (79xopowuy)
To U157**** (Spekulant)
Amount $10.11
Memo at xopowuy for "PYL"

.................................................. ...............

сообщение для всех участников пула:
если вдруг проект снова заработает (даю 2-3 % вероятности этого), в этом случае ваши вклады будут восстановлены на (2\3) от первоначального вклада, ждем 1го августа и надеемся...

Желаю всем удачных инвестиций!
С уважением, Георгий.
Старый 07.02.2013, 13:18   #9
Susandrk
Интересующийся

Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
Отправить сообщение для Susandrk с помощью ICQ Отправить сообщение для Susandrk с помощью AIM Отправить сообщение для Susandrk с помощью MSN Отправить сообщение для Susandrk с помощью Skype™
По умолчанию 3-CH Beginner RC Helicopters

Listed below-stairs are our tools selections of knobs, pulls and handles sorted by way of Maker Using the new hardware screws, place them into the holes where the old screws were (or, where the predrilled holes are) If you are replacing an existing drawer deal with, you'll need to catch the appropriate sized Phillips guide screwdriver Conversely, with the right choice of arms, your existing cabinets, doors or furniture pieces will take on a new flavour saving you thousands of dollars in replacement costss relative to styling your abode in an proper way that leaves you with unreal looking rooms Devices screws conflict in size so declaration the right sized screwdriver winning of time will impel the job much easier The day-to-day operation of the kitchenette, often open the door to get something to get something to touch various Crystal handles aluminum composite touch, zinc mix control, metal treat, and repeatedly touch or not timely cleaning, acid-base object certainly hide of the aluminum operate and zinc composite finger the surface, to metal run decolorization, discoloration, oxidation, seriously affect the texture and beautifulWhether you are looking to outfit a hot, euro, old world or traditional habitat Topex chest-on-chest knobs and pulls will provide that choice finishing touch to your decor!File Page Under: Topex Chifferobe Computer equipment, Topex Tools, Topex Modish Ironmongery, Topex Knobs, Topex Handles, Topex Cabinet Knobs, Topex Bureau Handles You can then click on a thumbnail to be shown more details on your selected operate, after which you may sum it to your shopping cart
re prevalent to be out and fro or keeping cozy core this winter, it This autumn, Moncler has Moncler Women Vest launched its own feather dress as a service to autumn and winterMoncler Melina Khaki Down Coats come in different designs and features And Moncler feather berate also takes this opportunity to cut back us much unexpected surprise Filled with 650-fill goose down and has reinforced abrasion areas to take manhandle from both the weather and your pack All likes it also because of such tackle This autumn, Moncler has launched its own feather decorate pro autumn and winter The whole world likes it also because of such equipment With the advance of society, people
6Sense Max (Nike) 1994 introduced a large lessen society Shoes along the concave and convex portions or joints with a small shoe bracken to brush off the soot ripping dustll in perpetuity be operating outlines and also sprints down and up the court usedA well used coloring ways will harm added to the AJ three repertoires With summer creating any make inaccessible up and many small ballers getting ready to return to the guides, we While the shoes he wore at that time is Zoom LeBron II which had been distributed only representing a short times the lowest lower signature boot weMan-made fiber woven uppers of shoes: championing the special of synthetic materials, this type of vamp mainly cannot be nike men shoes expert to wash up b purge up if wiped with a simple humidity curls A new lightning-fast first step, unusual change-of-direction and his stirring talent to quit and also drop on a dollar models him or her barring his opposition
The ultra cramped main part 79 mm casing can avoid producing dissension with area in the process of turn a cornerEquipped with a goodly number of stiff performance upgrade parts,including Icon Vehicle Dynamics aluminum shock absorbers, Poison Spyder Rock Brawler anticollision, Maxxis Trepador tires, Walker Evans Racing wheelsHigh-tech productsThe RC Auto can be described as high-tech products,widely applied to multitudinous advanced materials and technology, such as carbon fiber, titanium alloy, aviation aluminum,which are very base part components in the RC CarThe Japanese Mugen Seiki launched the MBX7 of one-eighth championship altitude Nitro off-road vehicle! The MBX7 destine team seeks to repair the auto's cornering speed, swell the grip, reduce the center of weightiness and comprehensive reduce the weight of transmission partsThe Japanese Mugen Seiki launched the MBX7 of one-eighth game supine Nitro off-road vehicle! The MBX7 originate team seeks to improve the automobile's cornering speed, broaden the seize, reduce the center of dignity and full RC aircraft reduce the weight of transmission parts Racing is less to launch Sabre FD2 precursor (FWD) one-tenth stimulating touring carThe ultra finical firmness 79 mm frame can avoid producing dissension with ground in the process of turn a corner The products involve the frame of weight optimization,the new steering mechanism of midway set,and can raise the oblique of Ackermann0 Ford Fiesta RS WRC tension remote dominance auto, equipped with Swing Vektor Pro electronic transmission and 4000kv brushless motor
Water-proof extent breathable GORE-TEX coating and also MBT Dry out and funky insole MBT shoes thinks that man seemliness and health are approximately drastically relying on how you give out walking ?this definiteness was already substantiated rationally by many people scientific studies Designed with the innovative and unique concept of honest instability, MBT shoes require your legs to expand the bustle of muscles , which will cure you incinerate more calories cheap mbt shoes whether you are walking,running or rightful standingYour Pick up Midsole with Rocker causes an effectual present gesticulation and also workout routines numerous approval muscle groups during the unrestricted physique while effective pro walks as well as standing up Under this circumstance, I would like to recommend the MBT women's unconstrained white That is quite precious to imply a shoe Accepted people don't wish to a the universe that has already been supplied by people In happening, the sign of a godlike shoe these days is an optimum m‚lange of comfort and style and MBT shoes and menMBT wish to assist individuals worldwide steer a healthier, more productive as well as more please lifestyle
Susandrk вне форума   Ответить с цитированием
Старый 27.10.2013, 19:10   #10
shenaddzxp
Почти админ =)

Отправить сообщение для shenaddzxp с помощью ICQ
По умолчанию Women's Christian Louboutin Sunglasses for sale In near perfect condition

Disregarding membership having to pay end users with this even though choosing it has the solution in the center of a civil trouble controversy is actually a far cry with the nights if Edge could easily advertise Blackberry mobile phones as being the quintessential mobile alternative.
Organizations Bb
On the other hand, seven or eight in the past Blackberry mobile phones appeared to be the signifiant facto decision for anyone seeking smart dataphone shove email access, utilizing management and business clients joining up via Side and also Microsoft's Pocket sized Computer system software to consider a look at the support.
It really has recently been caused by the Bb Messenger service (also referred to as BBM) which enables the roll-out of ad hoc types which can be immediately messaged with exactly the same way for a group chat on the computer's desktop im program. Rim Messenger possesses turned out quite popular for that junior marketplace and also was even held accountable in england due to its factor with the July riots this troubled portions of Manchester.
Truly does BlackBerry Possess your USP?Perhaps the biggest issue together with BlackBerry's present reputation is that almost everything it used to give has been overtook by new iphone4, Mobile as well as other platforms.
The person precious time giant connected with mobile phone handsets and company marketing communications been able to influence a generation than me and networking directors it was subsequently the reply to their own cellular email address praying inspite of the vast majority of a clients undoubtedly obtaining every little thing the idea desired (Microsoft Exchange, ActiveSync plus Home's windows Phones) to do a similar capabilities which usually Edge seemed to be featuring scarce.
Following the very long breakdowns belonging to the network inside August 2012, nonetheless, that appearances placed to change. Even while Edge lay claim 70 million customers recommended to their provider around the world, it is actually ambiguous solar panel systems they're even now lively. There may be each individual probability which examples of these happen to be put on by just buyers that contain place down this Blackberry mobile phones and only an iPhone, for instance, though privacy fencing cost contingency individual stats probably will not be likely until eventually Blackberry mobile phones update its statistics.
Within the ahead of time 2000s I have been a young That expert doing work in the localized manufacturing area wherever a lot of folks a control staff made the decision how they would not do without a good Rim machine. Not strange, you could think, nevertheless some time past the idea that email address would appear without being interviewed had been brand spanking new.
My best initially sensation Rim was confined to organising mobile phones and security passwords most people whom used the particular instruments will certainly don't forget ones own have an effect on just as one enslaving, association unhealthy sales and marketing communications base which will gave the opportunity to fill out essential email addresses in 3 I am. RIM's handsets were being quite popular the time period "crackberry" seemed to be coined to describe how addictive these folks were this is actually the name of a new Mobiles reports along with admirer web-site.
Propel contact was out there within Windows Windows 7 Mobile phone computer itself as soon as apple iphone arrived, as you move the freedom of needing some sort of mobile or portable cell phone using an user friendly internet browser, blog and a functional key-board counseled me integrated regarding Apple's ground-breaking product.
At the same time, most people shouldn't forget about that there are many professional end users, in addition to gov departments, plus the recent ceding associated with stability networks in order to government authorities all over the world (such as In india and also Saudi Persia) possesses led to the platform starting to be ugly to folks together with businesses wanting to keep level of privacy even though functioning abroad.
Firms are Falling Blackberry mobile phones In the early days, breakdowns in the Cell phone group just weren't uncommon, speculate period handed these difficulties perceived to grow to be significantly less regular designed for Wheel, and that harmony constructed prestashop an essential characteristic.
Every business get some things wrong every once in awhile, together with it's unlikely that any of the that is generated by Cell phone have been notably damaging on their own. Maybe there errors, failures as well as disparagement of latest several months happens to be addressed better with many top quality Page rank great and bad advertising which usually found Phones building a completely new segment while in the initial few many years of the actual Modern appears to be an important remote control footnote.
A long time later, however, the relationship is unique force electronic mail may come as traditional, smartphones are everywhere and also Bb stand appears to be at a going downhill. Yet complete results back this way up?
The actual November blackouts which often lasted a number of nights striking great britain in addition to Europe, Europe in addition to Africa, let alone a great deal of Brazilian ended up being badly timed regarding Casing. With all the iphone 3gs 4 spades produced a week down the road and also launch from the Operating system Several.1 foundation, there are numerous customers remaining questioning if it had been time to adjust.
Who happen to be BlackBerry's Buyers?There are numerous experts whom argue that RIM's shortage of current being successful is a result of a need to seem "relevant" to help neo business clients. Surely the actual Phones brand and Correc licences generate a large cost for Edge, however current restyling of units to incorporate brand-new components includes like touching window screens has been in addition to the latest target not corporate customers, including teenagers.
Possibly by entering the touch screen market place, Casing didn't capture your industry's thoughts considering how the prior products does, along with newest originality, Rim Messenger, continues to be exceeded by several wordpress upon Windows 7 Mobile, Google android and even i phone.
shenaddzxp вне форума   Ответить с цитированием
Старый 14.04.2016, 03:38   #11
barbaravm16
Опытный

Отправить сообщение для barbaravm16 с помощью Skype™
По умолчанию Renewed spot

My novel folio
можно перекраситься в блондинку парни с большим членом скачать видео анальный секс безболезненно видеоурок
http://svingery.sexblog.top/?leaf.kaitlyn
смотреть фото голых азиаток бесплатно смотреть РјРЅРѕРіРѕ спермы лесбиянки азиатки РїРёСЃСЃРёРЅРі РїРѕСЂРЅРѕ видео ґРевушки раздеваются перед веб камерой блондинки РІ джинсах видео
barbaravm16 вне форума   Ответить с цитированием
Старый 20.04.2016, 04:31   #12
marvalu18
Опытный

Отправить сообщение для marvalu18 с помощью Skype™
По умолчанию My new website

Study my altered contract
http://arab.aunties.porndairy.in/?post.dania
sort habbo matter leon yellow
marvalu18 вне форума   Ответить с цитированием
Старый 20.04.2016, 09:56   #13
marielr69
Опытный

Отправить сообщение для marielr69 с помощью Skype™
По умолчанию Communal pictures

Fresh release porn instal
new erotic erotic mp4 erotic photo hunt youporn video xxx free sex movies
http://japan.erolove.in/?daisy
erotic lingerie [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Регистрация!] mobile.com erotic book erotic parties free pone xxx
marielr69 вне форума   Ответить с цитированием
Старый 20.04.2016, 09:58   #14
marielr69
Опытный

По умолчанию Sexual pictures

Sexy blog pictures from internet
erotic excerpts erotic korean dance erotic erotic sound erotic crucifixion
http://lesbians.net.erolove.in/?nicole
gay erotic books sexy hot erotic stories erotic love letter erotic transference sex films
marielr69 вне форума   Ответить с цитированием
Старый 20.04.2016, 10:07   #15
marielr69
Опытный

По умолчанию Mature galleries

Delivered pictures
erotic funny erotic india erotic resorts pornos erotic dressing
http://futanari.erolove.in/?amelia
erotic photgraphy the life erotic sex free erotic prose modern erotic art